Освітня програма на 2019/2020 навчальний рік

Освітня програма ЗДО

Проєкт освітньої програми ЗДО № 33 «Маринка» складений відповідно до Листа Міністерства освіти і науки України від 09.12.2019 року № 1/9 – 750 «Щодо освітніх програм у закладах дошкільної освіти», Орієнтовних методичних рекомендацій щодо розроблення освітньої програми у закладах дошкільної освіти, схвалених науково-методичною радою ІМЦ управління освіти і науки Сумської міської ради для використання в освітньому процесі (протокол № 2 від 19.05.2020 року).

Педагогічні працівники закладу були ознайомлені з Проєктом освітньої програми на засіданні педагогічної ради (протокол № 4 від 27.05.2020 року).

Програмно-методичне забезпечення освітньої діяльності

КОМПЛЕКСНІ ПРОГРАМИ

• Програма розвитку дитини від народження до шести років «Я у Світі» (оновлена редакція 2019 рік, О.П. Аксьонова, А.М. Аніщук, Л.В. Артемова, наук. кер. О.Л. Кононко).

• Комплексна програма розвитку, навчання і виховання дітей дошкільного віку Л.В. Калуської «Соняшник» (2018 рік).

ПАРЦІАЛЬНІ ПРОГРАМИ

• «Англійська мова для дітей дошкільного віку». Програма та методичні рекомендації: 4-й рік життя, 5-й рік життя, 6-й рік життя (Кулікова І., Шкваріна Т.).

• Парціальна програма для закладів дошкільної освіти «Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку» (Н. Гавриш, О. Саприкіна, О.Пометун).

• Альтернативна програма формування культури інженерного мислення в дошкільників К.Л. Крутій «STREAM-освіта або Стежинки у Всесвіт».

• Програма розвитку дитини від 2 до 6 років та методичні рекомендації «Безмежний світ гри з LEGO» (О.Ю. Рома, В.Ю. Близнюк, О.П. Борук).

• Програма національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку «Україна – моя Батьківщина» (Каплуновська О., Кичата І., Палець Ю.).

• Парціальна програма з розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії дітей від 4 до 6-7 років «Вчимося жити разом» (Т.О. Піроженко, О.Ю. Хартман).

• Парціальна програма морального виховання дітей дошкільного віку Л.В. Лохвицької «Скарбниця моралі».
  • Парціальна програма з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку Л.В. Лохвицької «Про себе треба знати, про себе треба дбати».

• «Програма корекційно-розвивальної роботи з дітьми із загальним та фонетико-фонематичним недорозвиненням мовлення» Кравцової І.В. та Стахової Л.Л., затверджена вченою радою Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (протокол № 5 від 29.12.2009 року).

• Програма оздоровчо-освітньої роботи з дітьми старшого дошкільного віку «Веселкова музикотерапія» (Малашевська І.А., Демидова С.К.).

• Програма і методичні рекомендації «Музично-оздоровчі мандрівки з дітьми 5-го року життя» (С.В. Боднар, А.Д. Гончарук, Н.В. Заводяна).

• Програма і методичні рекомендації «Музично-казкові намистинки: оздоровчо-освітня робота з дітьми четвертого року життя» (І.Є. Трофімченко, І.А. Малашевська, Н.Г. Сімон).

• Навчально-методичний посібник А.С. Шевчук «Дитяча хореографія».

• Парціальна програма О.А. Тимовського, І.А. Репіка «Дитина в світі дорожнього руху».

• Парціальна програма В.В. Семизорової, Н.В. Чижевської, О.В. Романюк, Г.П. Дульської «Цікаві шашки».