This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 32.50 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Звіт завідувача ДНЗ № 33 «Маринка» перед колективом та громадськістю за 2018-2019 н. р.

Звіт керівника проводиться на виконання Національної доктрини розвитку освіти та наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005р. №55 “Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх, та професійно-технічних навчальних закладів», відповідно Положення про дошкільний навчальний заклад та Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю.

Головною метою дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.

Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти : збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей; формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту; виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.

Безпосереднє керівництво дошкільним закладом здійснюю я, завідувач, згідно з Статутом.

Дошкільний навчальний заклад розрахований на 280 місць, станом на 01.09.2018 р виховується 322 дітей.

Групи комплектуються залежно від умов роботи закладу та віковими ознаками.

У дошкільному закладі функціонують 13 груп для дітей дошкільного віку,

3 групи раннього віку,

3 групи молодшого віку,

3 групи середнього віку,

2 групи старшого віку,

2 групи компенсую чого типу.

Динаміка зміни кількісного складу дітей показує збільшення вихованців щороку. Зараховування дітей до дошкільного закладу здійснюється на підставі заяв батьків, медичної довідки про стан здоров’я дитини, ксерокопії свідоцтва про народження дитини. Мережа груп на 01.09 2019 року висвітлена на слайді. Кількість дітей випускається – 78. Кількість дітей набирається на 01.09.2019 року – 322. Із них з електронної черги – 84. Залишилось в електронній черзі – 0.

Дошкільний навчальний заклад № 33 «Маринка» працює з 7.00 – до 19.00 годин з п’ятиденним робочим тижнем та 10,5 годинним перебуванням дітей.

Навчальний рік у дошкільному закладі починається з 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня по 31 серпня (оздоровчий період) у дошкільному закладі проводиться оздоровлення дітей (75 діб).

Дошкільний заклад здійснює свою діяльність відповідно до плану роботи, який складається на навчальний рік та період оздоровлення.

План роботи схвалюється педагогічною радою закладу, затверджується керівником.  Організація освітньої діяльності здійснюється в україномовному режимі згідно з Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про мови», «Про охорону дитинства»; Національної доктрини розвитку освіти, Конвенції «Про права дитини»; Положення «Про дошкільний навчальний заклад»; Базового компоненту дошкільної освіти в Україні (нова редакція), Положення «Про батьківські комітети (раду) дошкільного навчального закладу» наказ МОН молоді та спорту №398 від 26.04.11 р., «Положення про методичний кабінет».

Головною метою дошкільного закладу є забезпечення дошкільної освіти дітей, створення умов для їх психофізичного, розумового, естетичного розвитку, корекція психофізичного розвитку особливих дітей.

Розподіл навчального навантаження побудований з урахуванням максимально допустимого навантаження на дітей упродовж тижня. При цьому, освітній процес базується на поєднанні різних видів занять: фронтальних та групових при умові, що тривалість фронтальних занять не повинна перевищувати 15-35 хвилин (відповідно віку дітей), групових -15-30 хвилин, що дає можливість додержуватися регламенту навчального часу в день на одну дитину.

Відповідно до штатного розпису в ДНЗ 65 працівників, з них педагогічних – 31.

Заходи щодо охоплення навчанням дітей 5-ти річного віку.

З метою пропагування дошкільної освіти та більш глибокого ознайомлення з роботою дитячого садка в закладі працює консультативний пункт «Дошколярик».

Традиційно, у квітні було проведено день відкритих дверей для батьків наших вихованців та батьків мікрорайону. Була надана можливість переглянути організацію життєдіяльності дітей, заняття, вернісажі дитячих та колективних з вихователями робіт, оглянути предметно – ігрове середовище групових кімнат.

Створення умов та вжиті заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у освітній процес.

Планування роботи в дошкільному закладі здійснюся відповідно до Інструктивно–методичного листа Міністерства освіти і науки України. На основі міністерських рекомендацій та відповідно до програмових вимог програми розвитку дитини дошкільного віку “Я у світі” і складається план роботи нашого закладу. Саме планом регламентувалася організація методичної роботи дошкільного навчального закладу, заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у освітній процес, згідно з концептуальними засадами Базового компоненту дошкільної освіти (нової редакції).

– елементи технології саморозвитку Марії Монтессорі група раннього віку «Капітошка»;

– елементи методики Су-Джок групи «Дзвоники», «Метелики»;

– дихальна гімнастика за методикою Б.С.Толкачова група «Бджілка»;

– гімнастика для очей А.Ф.Базарного група компенсую чого типу «Веселка»;

– методика Е.С.Вільчковського інструктор з фізкультури Крючкова О.Г.;

– фітбол-гімнастика інструктор з фізкультури Крючкова О.Г.;

– авторська методику Ю.М.Коржа «Богатир» інструктор з фізкультури Крючкова О.Г;

– спортивні ігри з флорболу інструктор з фізкультури Крючкова О.Г.;

– малювання рідким кольоровим тістом, малювання на оргсклі практичний психолог Лубенець Г.М.;

– пісочна терапія практичний психолог Лубенець Г.М.;

– «Хор рук» – музичний керівник Потапова О.В.;

– виховання казкою за методикою Л.Б.Фесюкової група «Казка»;

– розвиваючі ігри Нікітіних група «Зірочки»;

– впровадження «мнемотехніки» як технології ефективного засвоєння інформації група «Веселка», «Ромашка»;

– психолого-педагогічне проектування всі групи.

Запровадження інноваційних педагогічних технологій у освітній процес  сприяє функціонуванню ЗДО в режимі постійного розвитку; забезпечує суттєвий приріст професійної майстерності педагогічних працівників; підвищує якість засвоєння вихованцями знань, практичних умінь та навичок.

Для забезпечення системного підходу до реалізації завдань дошкільної освіти в ДНЗ функціонує методичний кабінет, який є науково – методичним осередком для педагогів та батьків. Протягом року кабінет поповнився наочно – дидактичними посібниками, науковою, навчально – методичною літературою, дидактичним аудіо та відео матеріалом. Під керівництвом вихователя – методиста Носок Н.О. педагогічний колектив має змогу здійснювати переорієнтацію всього освітньо-виховного процесу з навчального на розвивальний.

Вихователі користуються сучасними науковими розробками, авторськими методиками, розробками занять, свят та розваг, матеріалами з досвіду роботи кращих педагогів, періодичними педагогічними виданнями: “Дошкільне виховання”, “Палітра педагога”, “Джміль».

Педагогам дошкільного закладу надана можливість впроваджувати різні форми підвищення фахового майстерності: самоосвіта, взаємовідвідування методичних заходів, колективні перегляди,  використання кращого досвіду вихователів нашого ДНЗ, міста,  проходження курсів підвищення кваліфікації.

Учасники Всеукраїнського проекту «Методичні мости – шляхи до співпраці»

Протягом 2018 – 2019 навчального року заклад дошкільної освіти приймав участь:

– у I (міському) етапі обласного конкурсу на кращу організацію оздоровлення дітей улітку в 2018 року;

– перемога у фотоконкурсі «Наші діти – 2018!», проведеному редакцією журналу Міністерства освіти і науки України «Дошкільне виховання». Вихователь-методист Носок Н.О. нагороджена Грамотою видавництва «Світич» та редакції журналу «Дошкільне виховання» за перемогу у фотоконкурсі «Наші діти – 2018!»;

– у I (міському) етапі обласної виставки-огляду кращих методичних розробок педагогічних працівників закладів дошкільної освіти, де був представлений навчально-методичний посібник учителя-логопеда Пересадько Г.І. «Розвиток просодичних компонентів мовлення у дошкільників» та багатофункціональний логопедичний посібник учителя-логопеда Борисової Л.І. «Будиночок-мовничок». Учитель-логопед Пересадько Г.І.  нагороджена Грамотою управління освіти і науки Сумської міської ради за зайняте III місце у даному конкурсі в номінації «Методичні рекомендації»;

– у міському конкурсі на кращий Інтернет-сайт закладу дошкільної освіти в 2019 році, де був нагороджений Грамотою управління освіти і науки Сумської міської ради за зайняте III місце;

– участь педагогів у Міжнародному фестивалі освітніх технологій «Перспектива – Суми 2019»;

Логопедичний фестиваль «Логофест – 2019» на базі СДПУ ім. А.С.Макаренка

– участь у Десятій міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти –2019», де отримав диплом за реформування національної системи освіти;

– у міському фестивалі дитячої творчості «Дитячі мрії»;

Виступ дитячого колективу ЗДО № 33 «Маринка» на Дні Роменського мікрорайону

IX Всеукраїнська науково – практична конференція

– у благодійних акціях «На допомогу воїнам АТО»;

– співпраця з Школою «Педагогіка здоров’я» Сумського державного педагогічного університету ім. А.С.Макаренка;

Участь дітей у напівмарафоні.

– участь педагогів у майстер-класі з малювання Людмили Шульги.

Для підвищення якості освітнього процесу та активізації роботи педагогічного колективу в Сумському ЗДО № 33 «Маринка» проходили внутрішні конкурси, проекти та благодійні акції.

Внутрішні конкурси ЗДО № 33 «Маринка»:

– конкурс поробок з природного матеріалу «Дари осені»;

– конкурс поробок «Новорічні фантазії»;

– конкурс на краще оформлення групового приміщення «Новий рік на порозі»;

– акції «Допоможи зимуючим пташкам»;

– конкурс снігових скульптур;

– конкурс поробок «Весняні дива»;

– конкурс для педагогів «Мої робочі знахідки»;

– конкурс для педагогів «Кращий куточок з екологічного виховання»;

– конкурс на краще виготовлення дитячих листівок «Бережіть тепло»;

– екологічний проект «Посади деревце»;

– огляд-конкурс на краще облаштування дитячих майданчиків до літнього оздоровчого періоду.

Продовжується робота з дітьми в гуртках фізкультурно-оздоровчого, художньо-естетичного спрямування.

Роботу з обдарованими дітьми проводимо поетапно:

– виявлення обдарованості –  (тестування, прослуховування, співбесіда);

– створення умов для розвитку  здібностей (гуртки, секції, студії);

– ведення портфоліо дитини (результати розвитку обдарованості);

– забезпечення наступності продовження розквіту обдарованості (рекомендації батькам, учителям індивідуально по кожній дитині).

У закладі відповідно до чинних програм виконується  Варіативна складова.

Співпраця з соціальними інститутами нашого ДНЗ має давні зв’язки:

– Співробітництво з Сумським державним педагогічним університетом ім. А.С.Макаренка , студенти проходять практику.

– Співробітництво з управлінням патрульної служби м. Суми. – Студенти ПТУ №12 проходять практику на базі нашого закладу

– Сумська дитяча поліклініка №3 являється нашим партнером, який надає допомогу, коригує, консультує наших сестер медичних старших, адміністрацію з фахових питань, здійснює медичний супровід наших вихованців.

– Вихованці ДНЗ № 33 «Маринка»  – активні відвідувачі бібліотеки-філії № 6 Сумської ЦБС.

ССШ №25 співпрацює з ЗДО вже багато років. Відбуваються спільні заходи, екскурсії, свята, зустрічі за круглим столом, консультації, посвята дітей старшого дошкільного віку в майбутні першокласники, групові, загальні батьківські збори, родинні свята та розваги, Дні здоров’я.

– Діти нашого дошкільного закладу відвідують гуртки в Палаці дітей та юнацтва, разом з батьками захоплюються  виставами в театрах міста (театр драми та музичної комедії ім. Щепкіна, ТЮЗ).

– На базі Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти працівники ЗДО проходять курси підвищення кваліфікації.

Батьки вихованців активні учасники спільних свят, розваг, конкурсів, виставок, Днів відкритих дверей.

Висвітлення досвіду роботи закладу в пресі

 1. Стаття керівника Шрамченко Олени Павлівни «Фізкультурно-оздоровча робота в закладах дошкільної освіти: практичні засади» у науковому-журналі «Педагогічні науки: теорія, історія, інноваційні технології», № 7 (81), 2018 рік.
 2. Стаття керівника Шрамченко Олени Павлівни та вихователя-методиста Носок Наталії Олексіївни «Оздоровчий центр просто неба» в журналі «Дошкільне виховання», № 7, 2018 рік.

Фотосвітлини дітей «Розмаїте літо» (фотоконкурс «Наші діти») в журналі «Дошкільне виховання», № 7, 2018 рік.

Перемога у фотоконкурсі «Наші діти – 2018!», проведеному редакцією журналу Міністерства освіти і науки України «Дошкільне виховання». Вихователь-методист Носок Н.О. нагороджена Грамотою видавництва «Світич» та редакції журналу «Дошкільне виховання» за перемогу у фотоконкурсі «Наші діти – 2018!».

 1. Стаття керівника Шрамченко Олени Павлівни «Виховання дітей дошкільного віку засобами народознавства» у науковому-журналі «Педагогічні науки: теорія, історія, інноваційні технології», № 8 (22), 2018 рік.
 2. Стаття керівника Шрамченко Олени Павлівни «Досвід використання здоров’язбережувальних технологій у закладі дошкільної освіти № 33 «Маринка» м. Суми» у матеріалах ІІ регіональної науково-педагогічної конференції «Здоров’яспрямована діяльність у сучасному освітньому просторі» (м. Суми, 15 листопада 2018 року).
 3. Стаття вихователя Макущенко Алли Миколаївни «Казкотерапія – технологія розвитку психічного здоров’я дітей дошкільного віку» у матеріалах ІІ регіональної науково-педагогічної конференції «Здоров’яспрямована діяльність у сучасному освітньому просторі» (м. Суми, 15 листопада 2018 року).
 4. Стаття інструктора з фізичної культури Крючкової Ольги Григорівни «Скеледром у закладі дошкільної освіти: не мрія, а реальність» в журналі «Педагогічне перо», № 29, квітень 2019 року.
 5. Стаття учителя – логопеда Борисової Людмили Іванівни «Особливості логопедичної роботи дітьми» у матеріалах логопедичного фестивалю «Логофест 2019», 30 січня, 2019 року м. Суми.

Матеріально-технічна база ДНЗ.

Для створення оптимальних умов перебування дітей в дошкільному закладі завдяки активній діяльності колективу закладу, батьків, бюджетним коштам матерільно-технічна база постійно удосконалюється і модернізується, а саме:

 1. На виконання Закону України «Про енергозбереження» на 100% завершено заміну вітражів та вікон.
 2. Продовжується заміна вхідних дверей на утеплені металеві. Замінено двері пожежного виходу в групах «Соняшники», Волошка», «Калинка» та методичний кабінет. Встановлено метало пластиковий тамбур і замінені двері виходу на служебник балкон. Батьки груп «Барвінок», «Капітошка», «Метелики», «Ромашка» провели поточний ремонт (провели утеплення стін під вікнами, переклеїли шпалери, пофарбували батареї, двері відремонтували стелю, встановили вентиляційні решітки, замінили захисні екрани на батареях).
 3. На виконання «Санітарного регламенту», коштами міського бюджету було розпочато капітальний ремонт пральні.

Капітально відремонтована сушильна камера,

Придбано 2-ві прально-сушильні машини та одна пральна машина, праска за кошти які були виділені  депутатам.

 1. З метою забезпечення безпеки життєдіяльності дітей під час прогулянки продовжено роботу по благоустрою території дошкільного закладу:

– продовжено обрізування старих дерев;

– проведено роботу по осучасненню дизайну території дошкільного закладу.

 1. Зроблено капітальний ремонт коридорів на першому та другому поверсі:

– стіни пофарбовані;

– замінено освітлення;

– замінена підлога (плитка),

– декоративно оформлений фонтан.

6.Оновлено кухонний посуд на харчоблоці (емалева ні відра-4шт, пластмасові відра-8шт, закуплені контейнери для сміття – 2 шт., оновлений дрібний кухонний інвентар; замінили комплект ножів, доски пластикові, замінена тара для сипучих продуктів, чайник , 2-ва ковшики для сипучих продуктів..

– придбано 2-ві холодильні шафи для харчоблоку;

– проведена нова проводка для холодильних шаф;

– придбані нові гастроємкості для зберігання продуктів.

7.Продовжується робота над проектом «Енергозбереження» (встановлено 7 світодіодних світильників у приміщенні коридору, замінена проводка та встановлено ЛЕД освітлення );

 1. Придбано 125 м відбіленої бязі з якої пошито 18 наволочок, 40 простирадло, 30 підковдра.

–  придбано 60 шт. рушників;

 1. На виконання припису ДСНС України були встановлені протипожежні двері в електрощитову, встановлені нові шафи для кран-комплектів.
 2. Відремонтували 2-ва вхідних крильця ( оновлено навіс, відремонтовані сходини, оздобили квітниками).
 3. З рахунку «Суми за дорученням» було придбано:

– ігри до кабінету практичного психолога,

– Проведений поточний ремонт спортивної зали із заміною світильників на енергозберігаючі; створена в спортивному залі стінка скелелазіння для дітей.

 1. Придбано ламінатор у методичний кабінет .

У 2019 році батьки подарували дошкільному закладу в групу «Калинка», «Бджілки» – шафу для посібників, в групу «Ромашка» – килим, штори, в групу «Капітошки» -штори. Батьки групи «Гномики» за власні кошти відремонтували шафи в роздягальні, зробили поточний ремонт.

Батьки кожної групи допомогли відремонтувати, пофарбувати обладнання на ігрових майданчиках, забезпечили освітній процес  методичними посібниками, дидактичним матеріалом згідно програм, канцелярським приладдя для дітей.

Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я вихованців

Загальна кількість дітей пільгових категорій у ДНЗ44

у тому числі:

– діти з малозабезпечених сімей-5,

– з них отримують безкоштовне харчування у ДНЗ-        5

– діти, батьки яких знаходяться в зоні АТО-20,

– з них отримують безкоштовне харчування у ДНЗ-        20

– діти-інваліди    2

– багатодітна сім’я-17

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *