Інформація про підсумки оздоровлення дітей дошкільного віку влітку 2019 року

На виконання рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 21.05.2019 № 246 «Про організацію оздоровлення, відпочинку та зайнятості дітей м. Суми в літній період 2019 року», наказу управління освіти і науки Сумської міської ради від 28.05.2019 № 425 «Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей у дошкільних навчальних закладах улітку 2019 року», розпорядження управління освіти і науки Сумської міської ради від 30.05.2019 № 2 «Про організацію харчування дітей в оздоровчий період у дошкільних навчальних закладах», наказу по ДНЗ № 33 від  28.05.2019 № 69 «Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей у дошкільному навчальному закладі улітку 2019 року», з метою забезпечення організованого літнього оздоровлення та змістовного відпочинку дітей дошкільного віку, дотримання законодавства у сфері оздоровлення та відпочинку в Сумському дошкільному навчальному закладі № 33 «Маринка» була проведена літня оздоровча кампанія.

У червні функціонувало 7 груп (2 з них – раннього віку), у липні –             3 групи (1 з них – раннього віку), у серпні – 3 групи (1 з них – раннього віку).

Протягом  літнього періоду в закладі дошкільної освіти було оздоровлено 301 дитина, не зареєстровано жодного випадку дитячого травматизму, 142 –  у червні, 89 – у липні, 70 – у серпні, з них:

Назва категорії пільговиків Загальна кількість дітей пільгової категорії Із них оздоровлено влітку 2019 року % від загальної кількості пільгової категорії
Малозабезпечені 2 2 100
Багатодітні 17 13 76
Діти, батьки яких учасники АТО 21 16 76
Інваліди 2 1 50

Організація оздоровчого періоду в закладі дошкільної освіти здійснювалась відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, Базового компоненту дошкільної освіти, програми розвитку дитини дошкільного віку   «Я у Світі», інструктивно-методичних рекомендацій листів МОН України від 02.09.2016 № 1/9–456 «Організація фізкультурно-оздоровчої роботи у дошкільних навчальних закладах», від 16.03.2012 № 1/9–198 «Організація роботи в дошкільних навчальних закладах у літній період», від 28.05.2012        № 1/9 – 413 «Щодо організації фізкультурно-оздоровчої роботи в дошкільних навчальних закладах у літній період».

Адміністрація та колектив Сумського ЗДО № 33 «Маринка» створили всі необхідні умови для організації якісної підготовки та проведення літнього оздоровлення, яке включало змістовне дозвілля, повноцінне загартування й раціональне харчування дітей.

Керівником закладу Шрамченко О.П. було видано накази по закладу дошкільної освіти:

– «Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей у закладі дошкільної освіти влітку 2019 року» від 28.05.2019 № 69;

– «Про організацію охорони життя і здоров’я дітей в оздоровчий період 2019 року» від 27.05.2019 № 61;

– «Про запобігання дитячого травматизму серед вихованців на період оздоровчого періоду 2019 року» від 27.05.2019 року № 65;

– «Про комплектацію груп дітьми і кадрами в оздоровчий період 2019 року» від 27.05.2019 року № 62;

– «Про організацію харчування дітей в оздоровчий період 2019 року» від 30.05.2019 № 71;

– «Про дотримання питного режиму у ЗДО в оздоровчий період 2019 року» від 27.05.2019 року № 66;

– «Про запобігання отруєнь дітей грибами, ягодами, рослинами» від 27.05.2019 року № 64;

– «Про попередження харчових отруєнь та інфекційних захворювань дітей у літній період» від 27.05.2019 року № 67;

– «Про організацію фізкультурно-оздоровчої роботи ЗДО в літній період 2019 року» від 27.05.2019 року № 63;

– складено графіки роботи педагогічних працівників на оздоровчий період;

– поповнено необхідні лікарські препарати, матеріали для медичного обслуговування дітей, надання  першої медичної допомоги в літній період.

Вихователем-методистом Носок Н.О. складено:

– план роботи дошкільного навчального закладу на оздоровчий період;

– розпорядок дня для всіх вікових груп з максимальним перебуванням дітей на свіжому повітрі;

– орієнтовний розподіл занять на тиждень на оздоровчий період;

– комплексний план загартувальних і оздоровчих заходів;

– план музичних та спортивних розваг;

– проведено інструктажі з педагогічними працівниками дошкільного закладу з охорони життя і здоров’я дітей;

– забезпечено підготовку дитячих городів, квітників, екологічних осередків до весняно-літніх робіт;

– проведено огляд-конкурс на кращу підготовку групи, ігрового майданчика до роботи в оздоровчий період.

Сестрою медичною старшою Шабановою Т.В.:

– складено перспективне меню на оздоровчий період;

– перевірено забезпечення лікарськими засобами медкабінету, ізолятору на літній період;

– поповнено матеріалами інформаційні папки консультативно-просвітницької роботи з педагогами, батьками.

Заступником завідувача господарства Калюжною О.В. була організована відповідна адміністративно-господарська робота:

– завезення піску, обладнання пісочниць покриттям;

– проведення ремонту павільйонів, ігрового і спортивного обладнання на ігрових, спортивних майданчиках, пофарбування обладнання, його часткове оновлення;

– налагодження поливної системи на території дошкільного закладу;

– проведення озеленення території, висаджування квітів;

– проведення профілактичного ремонту технологічного обладнання на харчоблоці.

Адміністрація закладу подбала про підготовку приміщень, ігрових та спортивних майданчиків із різноманітним обладнанням, про забезпечення виносними іграшками та інвентарем для природного загартування дітей всіх вікових груп. Таким чином, проведена відповідна підготовча робота:

– поповнено та поновлено матеріали з тем «Корисні поради лікаря Нехворійка», «Рекомендації для дбайливих батьків», «Загартування дітей влітку», «На допомогу вихователям: працюємо влітку», розроблено методичні рекомендації «Організація та зміст освітньої й оздоровчої роботи у літній оздоровчий період»;

– виготовлено дидактичні ігри для занять із дітьми на вулиці;

– забезпечено групи плескальними басейнами, іграшками для ігор з вітром, піском, водою, обладнанням для загартувальних процедур;

– проведено інструктажі з питань безпеки життєдіяльності дітей, пожежної безпеки, охорони праці працівників закладу.

Завдяки цьому забезпечено систематичну, раціональну й ефективну роботу всіх підрозділів та служб закладу.

Для забезпечення успішного літнього відпочинку та оздоровлення дітей були визначені завдання роботи дошкільного навчального закладу на літо:

  1. Створити сприятливі умови для ефективного оздоровлення дітей улітку, попередження захворюваності шляхом упровадження сучасних здоров’язбережувальних освітніх технологій.
  2. Забезпечувати максимальне перебування дітей на свіжому повітрі, відповідну тривалість сну для дітей певного віку, оптимальний руховий режим, організацію різних форм фізичного виховання, проведення загартувальних процедур.
  3. Організувати збалансоване, збагачене вітамінами харчування та раціональний питний режим.
  4. Продовжити роботу з розвитку у дошкільників позитивного ставлення до духовних цінностей через ознайомлення з літніми народними та календарними святами.

Свою роботу педагоги планували відповідно до перспективного плану роботи на літній оздоровчий період за тематичними тижнями.

Для всебічного розвитку дітей кожний тиждень та день мав свою тему, що забезпечувало різноманітність завдань та матеріалу. Запропоновано та проведено такі тижні: «Наші діти – наші квіти», «Світ навколо мене», «Тиждень образотворчого мистецтва», Тиждень спорту і здоров’я «У здоровому тілі здоровий дух», «У світі казок», «Тиждень улюблених ігор», «Тиждень безпеки життєдіяльності», «Тиждень літературного та музичного мистецтва», «Тиждень шляхетності та поваги», «Тиждень експериментів», «Тиждень милування рідною природою», «Тиждень театрального мистецтва»,  «Тиждень творчості, фантазії», «Моя Батьківщина – моя Україна», «Тиждень цікавих справ».

У ході оздоровчого періоду з дітьми систематично проводилися:

–  ранкова гімнастика та гімнастика пробудження;

– дозований біг, ходьба по траві, піску, по «доріжці  здоров’я», обливання ніг прохолодною водою;

– ігри з водою, піском;

– екскурсії, цільові прогулянки, дитячий туризм;

– процедури прийняття сонячних та повітряних ванн;

– рухливі та спортивні ігри: волейбол, теніс, флорбол, городки, шахи, спортивне орієнтування;

– продуктивні види діяльності;

– конструкторські та творчі ігри;

– організація трудової діяльності;

– літературні розваги, конкурси малюнків;

– пошуково-дослідницька діяльність;

– змагання, різноманітні конкурси, естафети.

Широко використовувались різні засоби загартування: сонцем, повітрям, водою. Впроваджувались у роботу з дітьми нетрадиційні методи оздоровлення: вітамінотерапія, аромотерапія, казкотерапія, звукотерапія, музикотерапія, сміхотерапія, піскотерапія, кольоротерапія, ігротерапія, ходьба босоніж, обтирання сухою рукавичкою, точковий масаж, масаж м’ячиками Су-Джок, миття ніг прохолодною водою.

Цікавим та змістовним було дозвілля дітей улітку. У ході оздоровлення були організовані та проведені свята, розваги на свіжому повітрі: музично-спортивне свято «Наші діти – наші квіти», конкурс малюнків на асфальті «Літо красне, пора прекрасна», конкурс пісочних фігур «Фантазії на піску», конкурс малюнків «Я і літо», конкурс «Шукаємо таланти», театральні дійства на повітрі «Ой, на Івана та й на Купала», «У гості до Королеви Води», музично-спортивні розваги «Подорож на Гаваї», «Свято капелюшків», «У країні чарівного бантика», «У гості до папуасів», «Ми зі спортом дружимо», спортивні розваги «Весела мандрівка», «Ми маленькі олімпійці», спортивне свято «Ми веселі дошкільнята з спортом дружимо завзято», музичні розваги «Свято улюбленої іграшки», «Подорож до лісових звірят», «Затанцюю, заспіваю», музичне свято до Дня Незалежності України «Прапор наш єдиний – рідна Україна».

Слід відмітити оздоровчо-ігровий «СПА-центр» для дітей на території закладу, який вони із задоволенням відвідували. Дошкільники мали змогу прийняти сонячні ванни, зробити загартувальні процедури, самомасаж, масаж стопи, використовуючи різноманітні «доріжки здоров’я» з природного матеріалу, поплескатись у басейнах, відчути ефективний вплив ванночок з морською сіллю, розслабитись та відпочити за допомогою гамаку. І все це, звичайно, під пильним контролем вихователів, інструктора з фізичної культури та сестри медичної старшої.

Підвищенню професійного рівня педагогічних працівників сприяла методична служба закладу та робота методичного кабінету.

Були проведені семінари-практикум «Цікавинки влітку (організація пошуково-дослідницької діяльності)», консультації для вихователів та спеціалістів закладу з питань здійснення роботи в оздоровчий період: «Сонячні ванни для загартування дитини», «Змістове наповнення життєдіяльності дітей в літній оздоровчий період у закладі дошкільної освіти», «Пізнавальні прогулянки з дошкільниками», «Організація праці дітей на городі та квітнику», «Граємо з піском і водою (сендплей-аква ігри)», «Питний режим і раціон», «Організація безпечного проведення занять з фізичної культури», «Майданчики пригод – особливості проведення квест-технологій на території закладу дошкільної освіти», «Сторітеллінг на музичних заняттях», майстер-клас «Малювання рідким тістом», творчі лабораторії «Розвиваємо творчі здібності дітей за допомогою арт-терапевтичних технік», «Ігри з водою та піском», розроблені рекомендації щодо специфіки роботи з дітьми влітку з розвитку основних рухів, загартувальних процедур, ознайомлення з рідною природою, безпеки життєдіяльності.

У період літнього оздоровлення адміністрацією закладу було здійснено систематичний контроль за організацією харчування, дотриманням питного режиму, правильного розпорядку дня, безпекою життєдіяльності дітей, забезпеченням оптимального рухового режиму впродовж дня, виконанням вимог Санітарного регламенту для ДНЗ, проведенням ранкової гімнастики, фізкультури на повітрі, загартувальних процедур, організацією предметно-розвивального середовища в усіх вікових групах.

Велика увага приділялась харчуванню дітей, адже збалансоване харчування є однією з головних умов для нормального росту і розвитку дитини. Основними джерелами вуглеводів в літній період стали в першу чергу овочі та фрукти. Харчування було різноманітним, вівся чіткий контроль за якістю харчування, вживанням овочів, фруктів та соків. З 01.06.2019 року збільшилися витрати на організацію харчування дітей, для придбання свіжих овочів і фруктів. У червні, липні і серпні 2019 року виділялися додаткові кошти на оздоровлення дітей за рахунок місцевого бюджету:  у групах раннього віку – на 1, 80 грн. в день, у дошкільних групах – на 2, 20 грн. в день. Додаткові кошти за рахунок батьківської доплати не залучалися.  Були використані деякі овочі та зелень з городу закладу. Спонсорська допомога в оздоровчий період не залучалась.

З метою попередження шлунково-кишкових захворювань впродовж літа суворо дотримувалися санітарно-гігієнічні вимоги до термінів зберігання і кулінарної обробки продуктів харчування. Для організації оптимального питного режиму діти були забезпечені водою за індивідуальною потребою. Крім того вони вживали натуральні соки.

Велика увага приділялась трудовому вихованню. Діти залюбки працювали на городах, квітниках, у саду.

Плідною та цікавою була робота, яка була проведена на екологічній стежині закладу. У дітей виховувався пізнавальний інтерес, любов та дбайливе ставлення до природи рідного краю. Метеомайданчик став улюбленою зупинкою дітей для проведення метеоспостережень.

Забезпечення міцного здоров’я дітей неможливо без постійного зв’язку з сім’єю. В оздоровчий період були проведені консультації для батьків: «Сонячні ванни для загартування дитини», «Загартування дітей, хворих на алергію, влітку», «Активізація рухової активності в повсякденному житті», «Організація безпечної прогулянки на природі», «Сонце, повітря, вода – найкращі друзі дітей», «Вплив на організм дитини отруйних речовин», оформлені батьківські куточки з рекомендаціями по безпеці життєдіяльності дітей у літній період: «Профілактика кишкових захворювань під час літнього оздоровчого періоду», «Як убезпечити дитину вдома», «Перша допомога при укусах комах», «Теплові та сонячні удари», «Обережно! Гриби – не для дітей», «Як організувати безпечну прогулянку на природі». Батьки приймали участь у музично-спортивних розвагах та святах.

Медичним персоналом проводилась належна консультативно-просвітницька робота серед педагогів та батьків з питань загартування, організації харчування та відпочинку дітей влітку: «Попередження харчових отруєнь. Перша допомога при харчовому отруєнні», «Попередження дитячого травматизму та перша долікарська допомога», «Тепловий та сонячний удари», виготовлено санітарні бюлетні: «Перша допомога при харчовому отруєнні», «Вимоги до одягу дітей влітку!», «Правила поведінки під час відпочинку біля відкритих водойм», «Обережно: гриби!», «Домедична допомога під час носової кровотечі».

Саме завдяки згуртованій роботі всього колективу закладу  літня оздоровча кампанія пройшла успішно. Перебіг літнього оздоровлення дітей в Сумському ЗДО № 33 «Маринка» було висвітлено в фотоколажі «Неповторні барви літа», батьківських куточках, на Інтернет-сайті, фейсбук-сторінці закладу та фейсбук-сторінці «Дошкілля Сумщини».

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 + two =