Інформація про підсумки оздоровлення дітей влітку 2020 року в ЗДО

На виконання наказу управління освіти і науки Сумської міської ради від 28.05.2020 № 261 «Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей у закладах дошкільної освіти влітку 2020 року», наказу управління освіти і науки СМР від 29.05.2020 № 262 «Про відновлення діяльності закладів дошкільної освіти Сумської міської об’єднаної територіальної громади після послаблення протиепідемічних заходів», наказу по ЗДО № 33 від  28.05.2020 № 52 «Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей у ЗДО влітку 2020 року», з метою забезпечення організованого літнього оздоровлення та змістовного відпочинку дітей дошкільного віку, дотримання законодавства у сфері оздоровлення та відпочинку в Сумському дошкільному навчальному закладі № 33 «Маринка» була проведена літня оздоровча кампанія.

У червні функціонувало 5 груп (1 з них – раннього віку), у липні – 7 груп   (2 з них – раннього віку). З 05.08.2020 року ЗДО № 33 «Маринка» був закритий у зв’язку з ремонтом підсобних приміщень харчоблоку відповідно до системи НАССP. Діти перебували у ЗДО № 32 «Ластівка».

Протягом  літнього періоду в закладі дошкільної освіти було оздоровлено 135 дітей ( 55 –  у червні, 80 – у липні), не зареєстровано жодного випадку дитячого травматизму.

Організація оздоровчого періоду в закладі дошкільної освіти здійснювалась відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, Базового компоненту дошкільної освіти, оновленої програми розвитку дитини дошкільного віку   «Я у Світі», інструктивно-методичних рекомендацій листів МОН України від 02.09.2016        № 1/9–456 «Організація фізкультурно-оздоровчої роботи у дошкільних навчальних закладах», від 16.03.2012 № 1/9–198 «Організація роботи в дошкільних навчальних закладах у літній період», від 28.05.2012 № 1/9 – 413 «Щодо організації фізкультурно-оздоровчої роботи в дошкільних навчальних закладах у літній період», Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 21.05.2020 № 25 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID – 19)».

Адміністрація та колектив Сумського ЗДО № 33 «Маринка» створили всі необхідні умови для організації якісної підготовки та проведення літнього оздоровлення, яке включало змістовне дозвілля, повноцінне загартування й раціональне харчування дітей, враховуючи карантинні обмеження.

Керівником закладу Шрамченко О.П. було видано накази по ЗДО:

– «Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей у ЗДО влітку 2020 року» від 28.05.2020 № 52;

– «Про організацію охорони життя і здоров’я дітей у літній період            2020 року» від 29.05.2020 № 61;

– «Про запобігання дитячого травматизму серед вихованців на період літнього оздоровчого періоду 2020 року» від 29.05.2020 року № 58;

– «Про комплектацію груп дітьми і кадрами у літній період 2020 року» від 29.05.2020 року № 54;

– «Про організацію харчування дітей у ЗДО в оздоровчий період 2020 року» від 29.05.2020 № 55;

– «Про організацію роботи харчоблоку у літній період від 29.05.2020 № 57»;

– «Про дотримання питного режиму у ЗДО в оздоровчий період 2020 року» від 29.05.2020 року № 60;

– «Про запобігання отруєнь дітей грибами, ягодами, рослинами» від 29.05.2020 року № 56;

– «Про попередження харчових отруєнь та інфекційних захворювань дітей у літній період» від 29.05.2020 року № 62;

– «Про організацію фізкультурно-оздоровчої роботи ЗДО в літній період 2020 року» від 29.05.2020 року № 59;

– складено графіки роботи педагогічних працівників на оздоровчий період;

– поповнено необхідні лікарські препарати, матеріали для медичного обслуговування дітей, надання  першої медичної допомоги в літній період.

Вихователем-методистом Гарбузовою Н.О. складено:

– план роботи дошкільного навчального закладу на оздоровчий період;

– розпорядок дня для всіх вікових груп з максимальним перебуванням дітей на свіжому повітрі;

– орієнтовний розподіл занять на тиждень на оздоровчий період;

– комплексний план загартувальних і оздоровчих заходів;

– план музичних та спортивних розваг;

– проведено інструктажі з педагогічними працівниками дошкільного закладу з охорони життя і здоров’я дітей, цільовий інструктаж з охорони праці на період адаптивного карантину у зв’язку з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID – 19;

– забезпечено підготовку дитячих городів, квітників, екологічних осередків до весняно-літніх робіт;

– проведено огляд-конкурс на кращу підготовку групи, ігрового майданчика до роботи в оздоровчий період.

Сестрами медичними старшими Любчич О.І., Шабановою Т.В.:

– складено перспективне меню на оздоровчий період;

– перевірено забезпечення лікарськими засобами медкабінету, ізолятору на літній період;

– поповнено матеріалами інформаційні папки консультативно-просвітницької роботи з педагогами, батьками.

Заступником завідувача господарства Калюжною О.В. була організована відповідна адміністративно-господарська робота:

– обладнання пісочниць покриттям;

– проведення ремонту павільйонів, ігрового і спортивного обладнання на ігрових, спортивних майданчиках, пофарбування обладнання, його часткове оновлення;

– налагодження поливної системи на території дошкільного закладу;

– проведення озеленення території, висаджування квітів;

– проведення профілактичного ремонту технологічного обладнання на харчоблоці.

Адміністрація закладу подбала про підготовку приміщень, ігрових та спортивних майданчиків із різноманітним обладнанням, про забезпечення виносними іграшками та інвентарем для природного загартування дітей всіх вікових груп. Таким чином, проведена відповідна підготовча робота:

– поповнено та поновлено матеріали з тем «Корисні поради лікаря Нехворійка», «Рекомендації для дбайливих батьків», «Правильне миття рук при карантині», «Загартування дітей влітку», «На допомогу вихователям: працюємо влітку», розроблено методичні рекомендації «Організація та зміст освітньої й оздоровчої роботи в оздоровчий період»;

– виготовлено дидактичні ігри для занять із дітьми на вулиці;

– проведено інструктажі з питань безпеки життєдіяльності дітей, пожежної безпеки, охорони праці працівників закладу, цільовий інструктаж з охорони праці на період адаптивного карантину у зв’язку з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID – 19.

Завдяки цьому забезпечено систематичну, раціональну й ефективну роботу всіх підрозділів та служб закладу.

Для забезпечення успішного літнього відпочинку та оздоровлення дітей були визначені завдання роботи дошкільного навчального закладу на літо:

  1. Спрямувати діяльність закладу дошкільної освіти на створення умов для ефективного оздоровлення дітей улітку шляхом упровадження у роботу елементів сучасних здоров’язбережувальних освітніх технологій.
  2. Організувати збалансоване, збагачене вітамінами харчування та раціональний питний режим.
  3. Створити умови для розширення, закріплення, удосконалення набутих впродовж навчальних року вмінь та навичок через залучення дітей до різних видів дитячої діяльності та шляхом ознайомлення з працею дорослих.

Свою роботу педагоги планували відповідно до перспективного плану роботи на оздоровчий період за тематичними тижнями.

Для всебічного розвитку дітей кожний тиждень та день мав свою тему, що забезпечувало різноманітність завдань та матеріалу. Запропоновано та проведено такі тижні: «Наші діти – наші квіти», «Світ навколо мене», «Тиждень образотворчого мистецтва», Тиждень спорту і здоров’я «У здоровому тілі здоровий дух», «У світі казок», «Тиждень улюблених ігор», «Тиждень безпеки життєдіяльності», «Тиждень літературного та музичного мистецтва», «Тиждень шляхетності та поваги», «Тиждень експериментів», «Тиждень милування рідною природою», «Тиждень театрального мистецтва»,  «Тиждень творчості, фантазії», «Моя Батьківщина – моя Україна», «Тиждень цікавих справ».

У ході оздоровчого періоду з дітьми систематично проводилися:

–  ранкова гімнастика та гімнастика пробудження;

– дозований біг, ходьба по траві, піску, по «доріжці  здоров’я»;

– цільові прогулянки;

– процедури прийняття сонячних та повітряних ванн;

– рухливі, спортивні ігри, творчі ігри;

– організація трудової діяльності;

– літературні розваги, конкурси малюнків;

– пошуково-дослідницька діяльність;

– змагання, різноманітні конкурси, естафети.

Широко використовувались різні засоби загартування: сонцем, повітрям, водою. Впроваджувались у роботу з дітьми нетрадиційні методи оздоровлення: вітамінотерапія, аромотерапія, казкотерапія, звукотерапія, музикотерапія, сміхотерапія, піскотерапія, кольоротерапія, ігротерапія, ходьба босоніж, обтирання сухою рукавичкою, точковий масаж, масаж м’ячиками Су-Джок.

Цікавим та змістовним було дозвілля дітей улітку. У ході оздоровлення були організовані та проведені свята, розваги на свіжому повітрі: музично-спортивне свято «Наші діти – наші квіти», конкурс малюнків на асфальті «Моя дитяча мрія», конкурс малюнків «Краса моєї України», конкурс «Алло, ми шукаємо таланти!», вікторина «Відкрий для себе світ природи», фотоконкурс «Диво в природі», театральні дійства на повітрі «Ой, на Івана та й на Купала», «У гості до Королеви Води», музично-спортивні розваги «Подорож на Гаваї», «Свято капелюшків», «У країні чарівного бантика», «У гості до папуасів», «Ми зі спортом дружимо», спортивні розваги «Весела мандрівка», «Ми маленькі олімпійці», спортивне свято «Ми веселі дошкільнята з спортом дружимо завзято», музичні розваги «Свято улюбленої іграшки», «Подорож до лісових звірят», «Затанцюю, заспіваю», музичне свято до Дня Незалежності України «Прапор наш єдиний – рідна Україна».

Підвищенню професійного рівня педагогічних працівників сприяла методична служба закладу та робота методичного кабінету.

Були проведені семінари-практикум «Формування екологічної компетентності дітей улітку», консультації для вихователів та спеціалістів закладу з питань здійснення роботи в оздоровчий період: «Дотримання температурного та питного режиму влітку», «Шляхи активізації рухової діяльності в оздоровчий період», «Особливості організації загартування дітей влітку», «Значення пошуково-дослідницької діяльності для пізнавального розвитку дітей», «Розвиток естетичного смаку у дітей через образотворчу діяльність», «Профілактика гельмінтозів у дітей», «Використання нетрадиційних методів у фізкультурно-оздоровчій роботі з дошкільниками», «Сучасні підходи до організації Днів здоров’я в закладі дошкільної освіти», «Гармонія музики і природи», майстер-класи «Малювання ниткою», «Фізичні вправи з нетрадиційним обладнанням», творча лабораторія «Нетрадиційні техніки малювання на свіжому повітрі», розроблені рекомендації щодо специфіки роботи з дітьми влітку з розвитку основних рухів, ознайомлення з рідною природою, безпеки життєдіяльності.

У період літнього оздоровлення адміністрацією закладу було здійснено систематичний контроль за організацією харчування, дотриманням питного режиму, правильного розпорядку дня, безпекою життєдіяльності дітей, дотриманням працівниками карантинних обмежень у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID – 19) , забезпеченням оптимального рухового режиму впродовж дня, виконанням вимог Санітарного регламенту для ДНЗ, проведенням ранкової гімнастики, фізкультури на повітрі.

Велика увага приділялась харчуванню дітей, адже збалансоване харчування є однією з головних умов для нормального росту і розвитку дитини. Основними джерелами вуглеводів в літній період стали в першу чергу овочі та фрукти. Харчування було різноманітним, вівся чіткий контроль за якістю харчування, вживанням овочів, фруктів та соків. З 01.06.2020 року збільшилися витрати на організацію харчування дітей, для придбання свіжих овочів і фруктів. У червні, липні і серпні 2020 року виділялися додаткові кошти на оздоровлення дітей за рахунок коштів бюджету Сумської міської об’єднаної територіальної громади:  у групах раннього віку – на 2 грн. 10 коп. в день на одну дитину, у дошкільних групах – на 2 грн. 50 коп. в день на одну дитину. Додаткові кошти за рахунок батьківської доплати не залучалися.  Були використані деякі овочі та зелень з городу закладу. Спонсорська допомога в оздоровчий період не залучалась.

З метою попередження шлунково-кишкових захворювань впродовж літа суворо дотримувалися санітарно-гігієнічні вимоги до термінів зберігання і кулінарної обробки продуктів харчування. Для організації оптимального питного режиму діти були забезпечені водою за індивідуальною потребою. Крім того вони вживали натуральні соки.

Велика увага приділялась трудовому вихованню. Діти залюбки працювали на городах, квітниках, у саду.

Плідною та цікавою була робота, яка була проведена на екологічній стежині закладу. У дітей виховувався пізнавальний інтерес, любов та дбайливе ставлення до природи рідного краю. Метеомайданчик став улюбленою зупинкою дітей для проведення метеоспостережень.

Забезпечення міцного здоров’я дітей неможливо без постійного зв’язку з сім’єю. В оздоровчий період були проведені консультації для батьків: «Сонячні ванни для загартування дитини», «Загартування дітей, хворих на алергію, влітку», «Активізація рухової активності в повсякденному житті», «Організація безпечної прогулянки на природі», «Сонце, повітря, вода – найкращі друзі дітей», «Вплив на організм дитини отруйних речовин», оформлені батьківські куточки з рекомендаціями по безпеці життєдіяльності дітей у літній період: «Профілактика кишкових захворювань під час літнього оздоровчого періоду», «Як убезпечити дитину вдома», «Перша допомога при укусах комах», «Теплові та сонячні удари», «Обережно! Гриби – не для дітей», «Як організувати безпечну прогулянку на природі». Батьки приймали участь у музично-спортивних розвагах та святах.

Медичним персоналом проводилась належна консультативно-просвітницька робота серед педагогів та батьків з питань загартування, організації харчування та відпочинку дітей влітку: «Попередження харчових отруєнь. Перша допомога при харчовому отруєнні», «Попередження дитячого травматизму та перша долікарська допомога», «Тепловий та сонячний удари», виготовлено санітарні бюлетні: «Перша допомога при харчовому отруєнні», «Вимоги до одягу дітей влітку!», «Правила поведінки під час відпочинку біля відкритих водойм», «Обережно: гриби!», «Домедична допомога під час носової кровотечі».

Саме завдяки згуртованій роботі всього колективу закладу  літня оздоровча кампанія пройшла успішно. Перебіг літнього оздоровлення дітей в Сумському ЗДО № 33 «Маринка» було висвітлено в фотоколажі «Неповторні барви літа», на Інтернет-сайті, фейсбук-сторінці закладу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fifteen + fifteen =