Інформація про підсумки оздоровлення дітей дошкільного віку влітку 2021 року в Сумському ЗДО № 33 «Маринка»

На виконання наказу управління освіти і науки Сумської міської ради від 24.05.2021 № 137 «Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей у закладах дошкільної освіти влітку 2021 року» , наказу по ЗДО № 33 від  24.05.2021 № 56 «Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей у літній період 2021 року», з метою забезпечення організованого літнього оздоровлення та змістовного відпочинку дітей дошкільного віку, дотримання законодавства у сфері оздоровлення та відпочинку в Сумському дошкільному навчальному закладі № 33 «Маринка» була проведена літня оздоровча кампанія.

У червні функціонувало 7 груп (2 з них – раннього віку), у липні – 4 групи (1 з них – раннього віку), у серпні – 4 групи (2 з них – раннього віку).

Протягом  літнього періоду в закладі дошкільної освіти було оздоровлено 163 дитини, не зареєстровано жодного випадку дитячого травматизму.

Організація оздоровчого періоду в закладі дошкільної освіти здійснювалась відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, нового Базового компоненту дошкільної освіти, програми розвитку дитини від народження до шести років  «Я у Світі» (оновлена редакція), комплексної програми розвитку, навчання і виховання дітей дошкільного віку «Соняшник», інструктивно-методичних рекомендацій листів МОН України від 02.09.2016 № 1/9–456 «Організація фізкультурно-оздоровчої роботи у дошкільних навчальних закладах», від 16.03.2012 № 1/9–198 «Організація роботи в дошкільних навчальних закладах у літній період», від 28.05.2012 № 1/9 – 413 «Щодо організації фізкультурно-оздоровчої роботи в дошкільних навчальних закладах у літній період», Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 22.09.2020 № 55 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Адміністрація та колектив Сумського ЗДО № 33 «Маринка» створили всі необхідні умови для організації якісної підготовки та проведення літнього оздоровлення, яке включало змістовне дозвілля, повноцінне загартування й раціональне харчування дітей, враховуючи карантинні обмеження.

Керівником закладу Шрамченко О.П. було видано накази по закладу дошкільної освіти:

– «Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей у закладі дошкільної освіти влітку 2021 року» від 24.05.2021 № 55;

– «Про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу у літній період 2021 року» від 24.05.2021 № 56;

– «Про дотримання питного режиму у закладі дошкільної освіти у літній період 2021 року» від 24.05.2021 року № 57;

– «Про запобігання отруєнь дітей грибами, ягодами, рослинами» від 24.05.2021 року № 58;

– «Про запобігання дитячого травматизму серед вихованців на період оздоровчого періоду 2021 року» від 24.05.2021 року № 59;

– «Про попередження харчових отруєнь та інфекційних захворювань дітей у літній період» від 24.05.2021 року № 60;

– «Про комплектацію груп дітьми і кадрами у літній період 2021 року» від 24.05.2021 року № 61;

– «Про організацію фізкультурно-оздоровчої роботи ЗДО у літній період 2021 року» від 24.05.2021 року № 62;

– складено графіки роботи педагогічних працівників на оздоровчий період;

– поповнено необхідні лікарські препарати, матеріали для медичного обслуговування дітей, надання  першої медичної допомоги в літній період.

Вихователем-методистом Гарбузовою Н.О. складено:

– план роботи закладу дошкільної освіти на оздоровчий період;

– розпорядок дня для всіх вікових груп з максимальним перебуванням дітей на свіжому повітрі;

– орієнтовний розподіл занять на тиждень на оздоровчий період;

– комплексний план загартувальних і оздоровчих заходів;

– план музичних та спортивних розваг;

– проведено інструктажі з педагогічними працівниками закладу з охорони життя і здоров’я дітей;

– забезпечено підготовку дитячих городів, квітників, екологічних осередків до весняно-літніх робіт;

– проведено огляд-конкурс на кращу підготовку групи, ігрового майданчика до роботи в оздоровчий період.

Сестрами медичними старшими Шабановою Т.В., Ковальовою Ю.О.:

– складено перспективне меню на літній період;

– перевірено забезпечення лікарськими засобами медкабінету, ізолятору на літній період;

– поповнено матеріалами інформаційні папки консультативно-просвітницької роботи з педагогами, батьками.

Заступником завідувача господарства Калюжною О.В. була організована відповідна адміністративно-господарська робота:

– завезення піску, обладнання пісочниць покриттям;

– проведення ремонту павільйонів, ігрового і спортивного обладнання на ігрових, спортивних майданчиках, пофарбування обладнання, його часткове оновлення;

– налагодження поливної системи на території закладу дошкільної освіти;

– проведення озеленення території, висаджування квітів;

– проведення профілактичного ремонту технологічного обладнання на харчоблоці.

Адміністрацією Сумського ЗДО № 33 «Маринка» була приділена належна увага дотриманню карантинних вимог відповідно до Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 22.09.2020 № 55 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»: в повному обсязі були придбані деззасоби, паперові рушники.

Адміністрація подбала про підготовку приміщень, ігрових та спортивних майданчиків із різноманітним обладнанням, про забезпечення виносними іграшками та інвентарем для природного загартування дітей всіх вікових груп. Таким чином, проведена відповідна підготовча робота:

– поповнено та поновлено матеріали з тем «Корисні поради лікаря Нехворійка», «Рекомендації для дбайливих батьків», «Загартування дітей влітку», «На допомогу вихователям: працюємо влітку», розроблено методичні рекомендації «Організація та зміст освітньої й оздоровчої роботи в літній період»;

– виготовлено дидактичні ігри для занять із дітьми на вулиці;

– забезпечено групи плескальними басейнами, іграшками для ігор з вітром, піском, водою, обладнанням для загартувальних процедур;

– проведено інструктажі з питань безпеки життєдіяльності дітей, пожежної безпеки, охорони праці працівників закладу, інструктажі з охорони праці на період адаптивного карантину.

Завдяки цьому забезпечено систематичну, раціональну й ефективну роботу всіх підрозділів та служб закладу.

Для забезпечення успішного літнього відпочинку та оздоровлення дітей були визначені завдання роботи закладу дошкільної освіти на оздоровчий період:

  1. Спрямувати діяльність закладу дошкільної освіти на створення умов для проведення ефективного оздоровчого періоду, активного відпочинку дітей, розширення, закріплення, удосконалення набутих впродовж навчального року вмінь, навичок через залучення дошкільнят до різних видів дитячої діяльності.
  2. Продовжувати поглиблену роботу з розвитку у дошкільників позитивного ставлення до духовних цінностей через ознайомлення з літніми народними та календарними святами.
  3. Здійснювати виховну та санітарно-просвітницьку роботу з батьками з питань якісного оздоровлення дітей влітку, дотримання правил безпечної поведінки в природі.

Свою роботу педагоги планували відповідно до перспективного плану роботи на оздоровчий період за тематичними тижнями.

Для всебічного розвитку дітей кожний тиждень та день мав свою тему, що забезпечувало різноманітність завдань та матеріалу. Запропоновано та проведено такі тижні: «Наші діти – наші квіти», «Світ навколо мене», «Тиждень образотворчого мистецтва», Тиждень спорту і здоров’я «У здоровому тілі здоровий дух», «У світі казок», «Тиждень улюблених ігор», «Тиждень безпеки життєдіяльності», «Тиждень літературного та музичного мистецтва», «Тиждень шляхетності та поваги», «Тиждень експериментів», «Тиждень милування рідною природою», «Тиждень театрального мистецтва»,  «Тиждень творчості, фантазії», «Моя Батьківщина – моя Україна», «Тиждень цікавих справ».

У ході оздоровчого періоду з дітьми систематично проводилися:

–  ранкова гімнастика та гімнастика пробудження;

– дозований біг, ходьба по траві, піску, по «доріжці  здоров’я», обливання ніг прохолодною водою;

– ігри з водою, піском;

– цільові прогулянки;

– процедури прийняття сонячних та повітряних ванн;

– рухливі та спортивні ігри: волейбол, теніс, флорбол, городки, шахи, спортивне орієнтування;

– продуктивні види діяльності;

– конструкторські та творчі ігри;

– організація трудової діяльності;

– літературні розваги, конкурси малюнків;

– пошуково-дослідницька діяльність;

– змагання, різноманітні конкурси, естафети.

Широко використовувались різні засоби загартування: сонцем, повітрям, водою. Впроваджувались у роботу з дітьми нетрадиційні методи оздоровлення: вітамінотерапія, аромотерапія, казкотерапія, звукотерапія, музикотерапія, сміхотерапія, піскотерапія, кольоротерапія, ігротерапія, ходьба босоніж, обтирання сухою рукавичкою, точковий масаж, масаж м’ячиками Су-Джок, миття ніг прохолодною водою.

Цікавим та змістовним було дозвілля дітей улітку. У ході оздоровлення були організовані та проведені свята, розваги на свіжому повітрі: музично-спортивне свято «Зростаємо разом щасливими у садочку», конкурс малюнків на асфальті «Морський бриз», конкурс пісочних фігур «Пісочні скульптури», конкурс малюнків «Краса моєї України», конкурс «Алло, ми шукаємо таланти!», театральні дійства на свіжому повітрі «Купальське свято», «У гості до Королеви Води» (День Нептуна), музично-розважальна програма «У країні чарівного бантика», музично-спортивні розваги «Ми зі спортом дружимо»,     «У гостях у джунглях», «У гості до лісу», «Свято мильних бульбашок», «Свято улюбленої іграшки», спортивні розваги «Весела мандрівка», «Літня олімпіада», спортивне свято «Ми веселі дошкільнята з спортом дружимо завзято», музичні розваги  «Парад панамок», «Свято кольорових кульок», музичне свято до Дня Незалежності України «Козацькі розваги». Усі заходи були проведені з чітким дотриманням карантинних обмежень.

Слід відмітити оздоровчо-ігровий «СПА-центр» для дітей на території закладу, який вони із задоволенням відвідували. Дошкільники мали змогу прийняти сонячні ванни, зробити загартувальні процедури, самомасаж, масаж стопи, використовуючи різноманітні «доріжки здоров’я» з природного матеріалу, поплескатись у басейнах, відчути ефективний вплив ванночок з морською сіллю, розслабитись та відпочити за допомогою гамаку. І все це, звичайно, під пильним контролем вихователів, інструктора з фізичної культури, сестри медичної старшої з дотриманням карантинних вимог.

Підвищенню професійного рівня педагогічних працівників сприяла методична служба закладу та робота методичного кабінету.

Були проведені семінари-практикуми «Формування позитивних моральних якостей дітей засобами художньої літератури», «Сучасні проблеми формування природничо-екологічної компетентності дошкільників», консультації для вихователів та спеціалістів закладу з питань здійснення роботи в оздоровчий період: «Дотримання температурного та питного режиму влітку», «Основні форми організації роботи з фізичного виховання дітей влітку», «Особливості організації загартування дітей влітку», «Прогулянка – час яскравих вражень, активності й пізнання», «Екологічне виховання дошкільників влітку», «Профілактика кишкових отруєнь у дітей», «Геокешинг у дитячому садку», «Традиційні та нетрадиційні засоби загартування», «Ознайомлення дітей старшого дошкільного віку з народними святами літнього циклу», майстер-класи «Мандрівка екологічною стежиною», «Рухливі ігри у повсякденні», творча лабораторія «Пошуково-дослідницька діяльність дітей у природі», розроблені рекомендації щодо специфіки роботи з дітьми влітку з розвитку основних рухів, загартувальних процедур, ознайомлення з рідною природою, безпеки життєдіяльності.

У період літнього оздоровлення адміністрацією закладу було здійснено систематичний контроль за організацією харчування, дотриманням питного режиму, правильного розпорядку дня, безпекою життєдіяльності дітей, забезпеченням оптимального рухового режиму впродовж дня, виконанням вимог Санітарного регламенту для ДНЗ, дотриманням працівниками карантинних вимог у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), проведенням ранкової гімнастики, фізкультури на повітрі, загартувальних процедур, організацією предметно-розвивального середовища в усіх вікових групах.

Велика увага приділялась трудовому вихованню. Діти залюбки працювали на городах, квітниках, у саду.

Плідною та цікавою була робота, яка була проведена на екологічній стежині закладу. У дітей виховувався пізнавальний інтерес, любов та дбайливе ставлення до природи рідного краю. Метеомайданчик став улюбленою зупинкою дітей для проведення метеоспостережень.

Забезпечення міцного здоров’я дітей неможливо без постійного зв’язку з сім’єю. В оздоровчий період були проведені консультації для батьків: «Сонячні ванни для загартування дитини», «Загартування дітей, хворих на алергію, влітку», «Активізація рухової активності в повсякденному житті», «Організація безпечної прогулянки на природі», «Сонце, повітря, вода – найкращі друзі дітей», «Вплив на організм дитини отруйних речовин», оформлені батьківські куточки з рекомендаціями по безпеці життєдіяльності дітей у літній період: «Профілактика кишкових захворювань під час літнього оздоровчого періоду», «Як убезпечити дитину вдома», «Перша допомога при укусах комах», «Теплові та сонячні удари», «Обережно! Гриби – не для дітей», «Як організувати безпечну прогулянку на природі».

Медичним персоналом проводилась належна консультативно-просвітницька робота серед педагогів та батьків з питань загартування, організації харчування та відпочинку дітей влітку: «Попередження харчових отруєнь. Перша допомога при харчовому отруєнні», «Попередження дитячого травматизму та перша долікарська допомога», «Тепловий та сонячний удари», виготовлено санітарні бюлетні: «Перша допомога при харчовому отруєнні», «Вимоги до одягу дітей влітку!», «Правила поведінки під час відпочинку біля відкритих водойм», «Обережно: гриби!», «Домедична допомога під час носової кровотечі».

Саме завдяки згуртованій роботі всього колективу закладу літня оздоровча кампанія пройшла успішно. Перебіг оздоровчої кампанії дітей в Сумському ЗДО № 33 «Маринка» було висвітлено в фотоколажі «Неповторні барви літа», батьківських куточках, на Інтернет-сайті, фейсбук-сторінці закладу та фейсбук-сторінці «Дошкілля Сумщини».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 + 15 =