Архіви за місяць: Грудень, 2020

Карантин і локдаун для дитсадка (Консультація для вихователів)

Продовжуємо жити в умовах карантину, а після Різдва ще й пригадаємо, який він — локдаун. Ми проаналізували нормативно-правові акти про посилені карантинні обмеження в січні й розповідаємо, що зміниться в роботі дитячих садків. Уряд продовжив дію карантину через COVID-19 до 28 лютого 2021 року та запровадив посилені карантинні обмеження з 00:00 08.01.2021 до 00:00 25.01.2021. Про актуальні протиепідемічні …

Розвиваємо творчі здібності дітей

Багато людей вважають, що творчість є вродженим талантом, яким можуть володіти лише деякі діти, у той час як інші його позбавлені. Але насправді творчість – це більше навичка, ніж вроджений талант, і батьки можуть допомогти своїм малюкам успішно її розвивати. Як ключ до досягнення успіху у практично будь-якому виді діяльності, творчість є найважливішим компонентом здоров’я …

Консультація для педагогів «Явище булінгу в закладах освіти: причини виникнення, ознаки та протидія»

  Підготувала: практичний психолог Лубенець Г.М. Булінг (цькування) є груповим явищем, і впливає на поведінку і почуття кожного із сторін. Булінг не має стати нормою поведінки в групі і не має залишитись поза увагою. Протидія булінгу (цькування) полягає в плануванні та реалізації ряду заходів, способів, методів, спрямованих на відновлення та нормалізацію психологічного клімату у колективі …

Консультація для педагогів вихователя Доценко Р.А.

«Зимова прогулянка: що взяти до уваги?» Тип консультації: План Щоб зимова прогулянка приносила радість. Як одягати дітей в морозну погоду. Як уникнути переохолодження. Ігри в зимовий період. Безпечна прогулянка взимку: як організувати і провести. Прогулянки на свіжому повітрі сприяють гармонійному фізичному розвитку та загартовують організм дитини, заряджають позитивною енергією та поліпшують настрій. Щоб організувати корисну …

Консультація для педагогів «Сюжетно рольова гра — школа моралі для дитини дошкільного віку»

Консультація для педагогів  «Сюжетно рольова гра — школа моралі для дитини дошкільного віку» Тип консультації: груповий   План Гра як ефективний засіб соціалізації дитини. Школа довільної поведінки. Cюжетно-рольова гра – чинник засвоєння морально-етичних норм. Суспільні стосунки: реальні та ігрові. Позитивні почуття – запорука розвитку морально-етичних якостей дитини.   У ході соціально-історичного розвитку людства гра набула …

Консультація для педагогів  «Заняття чи освітні ситуації: що обираємо?»

Тип консультації: груповий План Чи застаріло заняття? Якими є місце і роль освітніх ситуацій в освітньому процесі? Як організувати реальну взаємодію дітей. Прийоми створення освітніх ситуацій. Види освітніх ситуацій. Етапи постановки та вирішення освітніх ситуацій. Планування освітніх ситуацій. Змінюються часи, діти, а відтак має змінюватися й освітній процес в закладі дошкільної освіти. У фокусі педагогів …

СКАЗ: ЩО ВАРТО ЗНАТИ І ЯК УБЕРЕГТИСЯ

Сказ — це гостре особливо небезпечне  вірусне захворювання  усіх теплокровних тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу (англ. Rabies virus) із роду Lyssavirus. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи і завжди закінчується смертю. У медичній літературі інших країн хвороба відома як рабієс (у тварин) і гідрофобія (у людей). Причини сказу і …

Туберкульоз: впізнаємо ворога в обличчя

Батьки роблять усе, аби їхня дитина росла здоровою. Тому коли лікарі ставлять їй діагноз «туберкульоз», довго не можуть повірити в це. Адже в українців сформувався стереотип, що туберкульоз — захворювання бідних. Утім на нього може захворіти кожен, незалежно від соціального статусу.   Збудником захворювання є мікобактерія туберкульозу або паличка Коха. У процесі життєдіяльності вона не …

Консультація для педагогів: «Створення умов для психологічного комфорту дитини у дитячому садку»

Консультація для педагогів: «Створення умов для психологічного комфорту дитини у дитячому садку» практичний психолог Лубенець Г.М. Дошкільний період є унікальною, неповторною фазою емоційного  розвитку людської особистості. Почуття і переживання дитини стають складнішими, більш диференційованими. Активно формуються морально-етичні,інтелектуальні й естетичні категорії (добрий – злий, гарний – негарний, хороший – поганий та ін.). Розвиваються почуття власної гідності,справедливості, …