Матеріально – технічне забезпечення закладу

Рішення Сумської міської ради від 24.03.2011 №377-МР “Про передачу в оперативне управління та на баланс комунальним установам (закладам), підпорядкованим управлінню освіти і науки Сумської міської ради, майна комунальної власності територіальної громади міста Суми”. Договір № ДЗРПо-068 від 06 липня 2020 року про передачу майна, що є комунальною власністю територіальної громади міста Суми, на праві оперативного управління.

Дошкільний навчальний заклад двоповерховий, збудований за типовим  проектом та введений в експлуатацію у 1975 році  загальною площею 3928,4 м². Проектна потужність закладу  розрахована на  250 місць. Територія та приміщення відповідають санітарним нормам і правилам утримання   та   облаштування ДНЗ. Приміщення закладу використовуються за  призначенням.  Стан  споруд  на території дошкільного закладу задовільний та відповідає санітарним нормам і правилам облаштування та утримання   установи.Приміщення  закладу обладнані  системою централізованого опалення,  водопостачання та водовідведення, які знаходяться в належному стані. Температура повітря приміщень дошкільного закладу відповідає  санітарним вимогам.  Системи опалення та вентиляції відповідають вимогам санітарного регламенту.  Приміщення закладу мають  безпосереднє природне та штучне  освітлення.  Рівень  освітлення відповідає правилам і нормам.

Загальна площа території закладу 1,26 га, яка огороджена по всьому периметру сіткою, всі секції якої пофарбовані, не мають пошкоджень.  У 2021 році часково виконаний капітальний ремонт огорожі 100 м.п. Територія дошкільного закладу та його будівля відповідають санітарним нормам. Стан асфальтового покриття території – задовільний.  Кожна група має окремий ізольований  майданчик із зеленими насадженнями, на  яких встановлені пісочниці, ігрове обладнання та криті павільйони. На території закладу розташовано 2 спортивних майданчика площею 960 м² та спортивне обладнання. Для виконання завдань розумового, екологічного та трудового розвитку дошкільнят облаштовано дитячі городні ділянки, естетично оформлені квітники,  висаджено фруктові та декоративні дерева і кущі.                У дошкільному закладі  створені належні матеріальні умови для успішного навчання і виховання дітей. Кожна група обладнана новими меблями для організації життєдіяльності дітей і персоналу. У групах є технічні засоби навчання, сучасне розвивальне та ігрове обладнання. До послуг дітей цікаві освітньо-розвивальні посібники та іграшки, які розміщені в ігрових осередках і створюють умови для розвитку творчої та пізнавальної активності дошкільників. Кожна дитина забезпечена індивідуальними ліжками, постільною білизною, рушниками,  шафами для роздягання.  В закладі освіти функціонують кабінети :

 • кабінет практичного психолога (13,7 м2;49,1м2)естетичне оформлення якого забезпечує психотерапевтичний ефект, сприяє  психологічному  комфорту дитини.Поточний ремонт у  2020 році ( замінено вікно, шпалери);
 • кабінет вчителів-логопедів (11,6)оснащені  всім необхідним для того щоб  навчити правильно вимовляти звуки, говорити  грамотно. Капітальний ремонт у 2018 році (замінено вікно, шпалери, сучасна натяжна стеля);
 • ресурсна кімната(17,4, наповнюваність якої дає можливість дітям з ООП займатися зі спеціалістами.(Облаштована з 2021 року);
 • Медичний кабінет(23,9 м2)знаходиться на І поверху, має ізолятор з окремим виходом. Укомплектований згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України від 30.08.2005 № 432/496 «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі» і відповідає вимогам Положень про медичний кабінет і ізолятор дошкільного навчального закладу. В медичному кабінеті знаходиться перелік медичного обладнання та лікарських засобів, виробів медичного призначення для надання невідкладної до лікарняної допомоги. У кабінеті медичної сестри наявні необхідні меблі, шафа для збереження документації, шафа для ліків, стіл для стерильних медичних інструментів, ростомір, ваги. В медичному кабінеті є своя туалетна кімната, є рукомийник, підведена гаряча та холодна вода. В маніпуляційному кабінеті  є холодильник.
 • методичний кабінет(49,6 м2) – осередок методичної роботи в закладі,оснащений  комп’ютерною та копіювальною технікою. В методичному кабінеті закладу створені умови для  організації методичної роботи. Зібрано інформаційні матеріали: нормативні документи, інструктивно-методичні матеріали; матеріали з правової освіти; управління та контроль; ділові дані про педпрацівників ЗДО; матеріали атестації педпрацівників; співпраця з батьками; матеріали участі ЗДО в заходах; фото, відео-матеріали.Капітальний ремонт у 2020 (замінені шпалери, світильники);
 • кабінет бухгалтера (11,6)оснащений  комп’ютерною та копіювальною технікою. Капітальний ремонт у 2018 році (замінено вікно, шпалери, сучасні натяжна стеля);
 • кабінет діловода (12,1)оснащений  комп’ютерною та копіювальною технікою.Капітальний ремонт у 2018 році (замінено вікно, шпалери, лінолеум,сучасна натяжна стеля);
 • кабінет керівника (11,4)оснащений  комп’ютером та принтером. Капітальний ремонт у 2018 році (замінено вікно, шпалери, сучасна натяжна стеля);
 • харчоблок знаходиться на першому поверсі. Приміщення харчоблоку – (80,2 м2), розташовано на першому поверсі з виходом назовні, укомплектовано необхідним технологічним електрообладнанням, забезпечено системами гарячого, холодного водопостачання, каналізації. Стан харчоблоку, його допоміжних приміщень обладнання відповідає санітарно-гігієнічним вимогам. Харчоблок ДНЗ складається з цеху холодної обробки продуктів, гарячого цеху з приготування страв. Наявне необхідне обладнання, посуд:  харчоблок оснащений  необхідним кухонним приладдям для приготування різних страв та обладнанням: електроплити- 2, жарочні шафи-2, електросковорода-1, електром”ясорубка-1, протирочна машина-1, електричний котел-1, картопелечистка -1, бойлер -1  ,  холодильник побутовий -1,  холодильні  шафи – 2, маркований посуд для приготування їжі, робочий інвентар, ваги. Комора для зберігання продуктів облаштована стелажами, 2-мя побутовими холодильниками, вагами. Для довгострокового зберігання овочів є спеціальне приміщення (овочесховище), яке знаходиться на господарчому дворі. Відповідно до вимог НАССР харчоблок обладнано туалетною кімнатою та душем.У 2018 році було проведено капітальний ремонт харчоблоку, в 2020 капітальний ремонт туалетної кімнати.
 • пральня (47,5 м2) розташована на першому поверсі, складається з двох кімнат з окремим виходом на вулицю. В приміщенні пральні №1 встановлені 2 прально-сушильні машини, 2 пральні машини,водонагрівач.Є кімната для сушіння білизни. Приміщення пральні №2  оснащена обладнанням для зберігання чистої білизни, столами для прасування білизни, облаштовано місце роботи каштелян,яке  забезпечено швейною машиною , оверлоком. Є окрема  кімната для зберігання білизни та костюмів.У 2019 році було проведено капітальний ремонт .

Будівля знаходиться у належному стані. Навчальні та адміністративні приміщення дошкільного закладу мають затишний та естетичний вигляд. Щороку проводиться поточний ремонт усіх приміщень.

Для гармонійного розвитку життєво-компетентної особистості, розвитку творчих здібностей та інтересів дітей у закладі дошкільної освіти облаштовані:

 • музична зала,
 • спортивна зала,
 • просторі, естетично оформлені, оснащені сучасними меблями групові приміщення,

Музична зала (82,2 м2) естетично оформлена, обладнана відповідно до вимог щодо художньо-естетичного розвитку дітей дошкільного віку.  Оснащена  піаніно, сучасним музичним центром, музичними інструментами, в наявності колонка , проєктор, екран, мікрофони, магнітофон, дитячі музичні інструменти. Також музичними посібниками, виготовлені власноруч музичними керівниками.   Для задоволення потреб художньо-естетичного напрямку освітньої діяльності зроблені руками педагогів та придбані різні види театру: ляльковий, пальчиковий, тіньовий, настільний.У 2019 році було проведено капітальний ремонт.

Спортивна зала (49,5 м2)  обладнана спеціалізованим спортивним обладнанням,  спорядженням  та іграшками, нестандартним  обладнанням (  фітболи, виготовлено власноруч  тунелі, «доріжки здоров’я», м’які модулі, колоди, масажери,  султанчики.) Поповнено у 2023 році за підтримки ЮНІСЕФ сіткою для волейболу, баскетбольними волейбольними, футбольними м”ячами, насосом, гра “Парашут”, дитяча форма 2 комплекти по 10 шт, канати. Окрім того, у кожній групі створені та наповнені необхідним обладнанням та атрибутами для рухливих ігор центри рухової активності.

У групових приміщеннях створено розвивальне середовище, яке відповідає віковим особливостям дітей, з урахуванням принципів доступності, мобільності, змістовності, варіативності, естетичності, зв’язку з реальним життям. Природне середовище, предметно-ігрове середовище, соціальне середовище, середовище власного «Я» дитини складаються з великогабаритних ігрових модулів, сучасних ігор та іграшок. У групах проведені ремонти: групових приміщень, спалень та туалетних кімнат. Усі групи забезпечені м’яким інвентарем. Стан меблів задовільний. Запас постільної білизни та рушників достатній. Засобами особистої гігієни діти забезпечені.

Матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності закладу дошкільної освіти на достатньому рівні. Фінансово-господарська діяльність ЗДО здійснюється відповідно до законодавчих та інших нормативно-правових актів на основі  кошторису, який складається і затверджується відповідно до законодавства. Джерелами фінансування закладу дошкільної освіти є кошти: міського бюджету, у розмірі передбаченому нормативами фінансування, батьків або осіб, які їх заміняють, добровільні пожертвування і цільові внески фізичних і юридичних осіб. В закладі дошкільної освіти є протипожежний інвентар, пожежний щит, достатня кількість вогнегасників та 10 кран-комплектів з пожежними рукавами.                                                                                                         

При організації створення безпечного освітнього простору в Сумському дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) № 33 «Маринка» м.Суми, Сумської області  адміністрація керується вимогами листів МОН України від 21 серпня 2023 р. № 1/12490-23 «Про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2023-2024 навчальному році», від 29 березня 2022 р. 1/3737-22 «Про забезпечення психологічного супроводу учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні»,  від 17 травня 2023 р. № 1/6990-23 «Про підготовку закладів освіти до нового навчального року та проходження осінньо-зимового періоду 2023/24 року», від 20 червня 2023 р. № 1/8820-23 «Про організацію безпечного освітнього простору в закладах дошкільної освіти та обладнання укриттів», від 25 квітня 2022 р. № 1/4428-22 «Про методичні рекомендації», Концепції безпеки закладів освіти схваленої розпорядженням КМУ від 07 квітня 2023 р. № 301-р.
Для безпеки вихованців та працівників закладу в червні 2023 року в підвальному приміщенні було обладнано місце для укриття, в якому є питна вода в достатній кількості (в розрахунку 2 л на 1 особу,) засоби пожежогасіння (вогнегасники, лопати, пили по дереву та по металу, лом, пісок), аптечка для надання невідкладної допомоги, засоби для особистої гігієни (технічна вода, горщики, туалет,туалетний папір, паперові рушники). Для організації освітнього процесу в укритті створені групові осередки, які наповнені дитячими меблями, ігровим обладнанням, наочністю. На виконання  Розпорядження міського голови Сумської міської ради від 24.06.2022 № 214-Р «Про створення комісії для перевірки наявних у закладах освіти комунальної  форми власності укриттів», комісія 16.06.2023 року оглянувши  підвальне приміщення, визнала його придатним для використання як найпростішого укриття та склали Акт оцінки об’єкта, щодо можливості його використання для укриття населення як найпростішого укриття. Підвальне приміщення потребує капітального ремонту відповідно до рекомендацій щодо улаштування укриття.

В ДНЗ складений Паспорт безпеки, який затверджений начальником управління освіти і науки Сумської міської ради Вербицькою Н.В. та погоджений ТВО начальника сектору ЮП ВП Сумського РУП ГУНП в Сумській області С. Тарасенко 18 серпня 2023 р. З 01 грудня 2023 року в закладі розпочався капітальний ремонт частини підвальних приміщень з пристосуванням їх для використання як найпростішого укриття.