Як організувати профілактику ГРВІ у дитсадку

Сезон гострих респіраторних вірусних захворювань особливо небезпечний для здоров’я дітей. Тож адміністрація дошкільного закладу разом з медичним персоналом має провести відповідні профілактичні та протиепідемічні заходи, щоб запобігти поширенню інфекції.

Задля профілактики ГРВІ медичний персонал дошкільного закладу зобо­в’язаний щоденно контролювати стан здоров’я вихованців і проводити аналіз захворюваності на ГРВЗ, зокрема грип.

Шляхи передачі ГРВІ

Існують два шляхи передачі ГРВІ:

повітряно-крапельний

⇒ збудник (вірус) потрапляє до організму через повітря. Коли хвора людина чихає або кашляє, разом із часточками мокроти та краплинами слини у навколишнє середовище потрапляють віруси

контактно-побутовий

⇒ вірус потрапляє до організму через контакт (рукостискання, поцілунок тощо) або предмети побуту (посуд, дитячі іграшки, ручки дверей та ін.)

Побачили (почули) людину з ознаками ГРВІ — дотримуйтеся максимальної дистанції. Адже що ближча відстань до хворої людини, то вища ймовірність заразитися від неї вірусом.

Ознаки ГРВІ:

• Кашель
  • Чхання
  • Нежить
  • закладений ніс.

Дії персоналу під час епідемії ГРВІ

Старша медична сестра контролює щоденний прийом дітей до дошкільного закладу.

Щоденний прийом дітей проводять вихователі, котрі:

• розпитують батьків про стан здоров’я дитини
  • оглядають її зів та шкіряні покриви
  • усім дітям ясельної групи вимірюють температуру тіла, а у дошкільних групах — за показаннями.

Виявлені при ранковому прийомі хворі та з підозрою на хворобу діти у заклад не допускаються.

Прийом дітей слід проводити на свіжому повітрі. Батьки не повинні заходити у приміщення закладу, тому що це може підвищити ризик розповсюдження гострих респіраторних захворювань, зокрема вірусних.

Якщо ознаки захворювання з’явились у дитини протягом дня, її ізолюють від здорових вихованців. Залежно від самопочуття дитину залишають в ізоляторі до приходу батьків або госпіталізують.

Першу долікарську допомогу хворій дитині повинна надати медична сестра. Вона має:

• повідомити батьків про хворобу та стан дитини
  • вести медичне спостереження за хворою дитиною до госпіталізації чи приходу батьків
  • організувати госпіталізацію хворої дитини за необхідності.

Санітарно-­просвітницька робота як профілактика

Заходи щодо профілактики ГРВЗ серед вихованців організовує старша медична сестра, яка:

• проводить бесіди з батьками щодо збереження особистого здоров’я та здоров’я дітей
  • повідомляє про заходи індивідуальної і колективної профілактики
  • роз’яснює, яку шкоду можна заподіяти дитині у разі самолікування та відмови від огляду лікарем
  • інформує батьків про можливість проведення профілактичних щеплень проти грипу, але не пізніше ніж за місяць до початку сезону епідемій
  • готує матеріали, пам’ятки, санітарні бюлетені щодо профілактики грипу і вивішує їх на інформаційний стенд
  • виступає на батьківських зборах, педагогічних радах, круглих столах, семінарах тощо
  • за необхідності проводить індиві­дуальну роботу з батьками (бесіди, консультації).

Адміністративно-­організаційні заходи для профілактики

Розповсюдження гострих респіраторних вірусних захворювань, зокрема грипу, є особливо небезпечним в епідемічний сезон.

Тому адміністрація дошкільного закладу має заборонити:

• відвідувати заклад стороннім особам
  • приймати нових дітей до закладу у період епідемії грипу
  • переводити дитину з однієї групи в іншу об’єднувати групи
  • організовувати масові заходи
  • проводити профілактичні щеплення в період епідемії грипу