Тиждень енергозбереження в ЗДО № 33 «Маринка»

У рамках проведення програми «Енергозбереження», відповідно до плану роботи закладу з 25 березня 2019 року по 29 березня 2019 року був проведений Тиждень енергозбереження.
Метою Тижня стала популяризація та пропаганда економічних, екологічних та соціальних переваг енергозбереження; виховання в дітей ощадливого ставлення до використання ресурсів: електроенергії, води, тепла; сприяння розуміння дітьми проблем охорони навколишньогосередовища; створення мотивації для заощадження ресурсів і енергії.
Протягом Тижня в усіх вікових групах були заплановані заходи:
– проведено бесіди «Що таке енергозбереження?», «Тепло у нашому домі», «Електрика і помічники», «Економне та дбайливе використання енергоресурсів», «Афлатунчик розповідає про воду», «Вимикай світло завжди, щоб не сталося біди», «Електрика-помічниця», «Що трапиться, якщо не буде світла?», «Що таке енергія?», «Небезпека від електроприладів», «Енергозбереження у моїй сім’ї»;
– дидактичні ігри «Ланцюжок виробника», «Кому потрібна енергія», «Кому потрібна вода?», «Не можна – потрібно», «Я назву, а ти покажи», «Так чи ні?», «Назви предмет», «Чим можна, а чим не можна гратися»;
– заняття «Предмети-замінники побутової техніки», «Зустріч із Лічильником», «Де живе водичка?», «Як я бережу воду», «Що трапиться, якщо не буде світла»;
– читання та обговорення художньої літератури про бережне ставлення до природних ресурсів: оповідань В.О. Сухомлинського «Лисиччині ліхтарики», М. Шевченко «Пригоди маленької лампочки», казок «Будь бережливим!», «Казка про Електрончика», використання мнемотаблиці «Користь від енергозберігаючої лампочки»;
– створення стінгазети разом з дітьми «Бережи світло»;
– мультимедійна презентація «Навчись берегти електрику сам і навчи іншого», перегляд мультфільмів про енергозбереження;
– підтримка Всесвітньої акції «Година Землі – 2019»;
– робота з батьками: підготовка малюнків «Азбука енергозбереження» до міні-проекту «Енергозбереження у моїй сім’ї», виготовлення плакатів «Зберігаємо енергію – зберігаємо майбутнє України», «Енергозбереження очима дітей», консультації, поради для батьків «Раціональне та бережне ставлення до природних ресурсів», «Споживаємо енергію розумно», «Енергозбереження починається з себе», «Збережемо енергію – збережемо Україну», «Енергозбереження в простих речах», «Поради з теплозбереження», анкетування батьків «Чи вмієте ви берегти електроенергію?».
Діти отримали багато корисної та пізнавальної інформації щодо економного використання води, тепла, електроенергії, усвідомили, що енергію треба споживати розумно, а головне, що маленьке зусилля кожного рятує навколишнє середовище!