Консультація для бвтьків: ВАЖЛИВІСТЬ І МОЖЛИВОСТІ ОЦІНКИ ПОКАЗНИКІВ МАСИ ТІЛА У ДІТЕЙ

На зображенні дитина зважується на напольних вагах, всередині зображення напис: Як визначити чи нормальна вага у вашої дитини

Навряд чи є досі поширеною думка, що “добра вгодованість” дитини або підлітка є свідченням хорошого стану здоров’я. Надто гарний апетит разом із змітанням великих порцій їжі більшістю батьків, бабусь і дідусів вже не розглядається як щось сильно позитивне.

У той же час, дотепер існували значні складнощі із оцінкою відповідності ваги дитини віковій та статевій нормі.

Це для дорослих подібна задача вирішується у дві дії. Коли на калькуляторі ми отримуємо квадрат росту у м2, а потім ділимо вагу в кілограмах на отриманий результат першої дії.

Індекс маси тіла (ІМТ), виражений у кілограмах на метр квадратний, є універсальним показником, який має досить просту класифікацію: норма – 18,5-25 кг/м2, недостатня вага – менше 18,5 кг/м2, надмірна вага понад 25 кг/м2, ожиріння – більше 30 кг/м2.

Але така формула обчислення ІМТ абсолютно не підходить для дітей і підлітків. Для них використовуються перцентильні таблиці, за допомогою яких оцінюється співвідношення ваги і росту у статевому і віковому контексті.

Подібні таблиці є в розпорядженні педіатрів і сімейних лікарів. Але, слід сказати відверто, що далеко не всі спеціалісти користуються ними і визначають відповідність ваги дитини віковій та статевій нормі на кожному прийомі.

Посилання на сторінку з назвою Калькулятор індексу маси тіла. Інтерактивний інструмент для оцінки показників співвідношення маси тіла до зросту в дітей, підлітків та дорослих людей.

Вочевидь, давно існувала необхідність розроблення калькулятора, який дозволить робити такі критично необхідні підрахунки не лише фахівцям, але й батькам і самим дітям. Нарешті це було реалізовано на платформі “Знаїмо”, яка створена для підтримки реформи шкільного харчування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 − 2 =